Kategoriler
Ekonomi

Ekonomi ve hamilelik üzerinde etkileri

Mert olamayan insanların gündelik hayatlarında birçok sıkıntı ile karşılaşması mümkündür. İyi bir duruş ve fiziksel aktivite, hamileyken sırt ağrısını hafifletmek veya önlemek için ipuçlarından bazılarıdır. Bunlara uyun uymayın ekonominiz düzelmez belki dolar Euro artabilir ama dert değil reis bunları da çözecektir.

Hamilelik sırasında sırt ağrısı nadir değildir. Şaşırtıcı değil: Kilo alırsınız, ağırlık merkeziniz değişir ve hormonlar eklemleri, bağları ve bağ dokusunu yumuşatır.

İnsan olmak her şeyden önce merhametli olmayı gerektirir.

Bununla birlikte, hamilelik sırasında sırt ağrısı genellikle önlenebilir ve hafifletilebilir.

Hastalıkları önlemek veya hafifletmek için yedi ipucu. Tavsiye, Amerikan Mayo Kliniğinden alınmıştır.

Duruşunuza dikkat etmeniz ekonomik açıdan önemlidir

Bebek büyüdükçe ağırlık merkezi değişir. Çok fazla öne düşmemek için geriye yaslanarak telafi etmekten mutluluk duyarsınız. Bu, alt sırttaki kasları zorlayabilir ve hamilelik sırasında sırt ağrısına katkıda bulunabilir.

Hareketsiz dururken, mümkün olan en iyi destek için rahat ve geniş bir pozisyon bulun. Uzun süre ayakta durmanız gerekiyorsa, örneğin bir ayağınızı alçak bir tabureye koyun ve molalar için zaman ayırın.

Oturduğunuzda da duruşu düşünün. Sırtınızı destekleyen bir sandalye seçin veya belinizin arkasına küçük bir yastık yerleştirin.

Ekonomik gereçleri doğru kullanın

Düşük topuklu ayakkabılar giyin – düz ayakkabılar değil. Kemerin etrafında iyi bir desteğe sahip olmalılar. Dengenizi daha da ileriye taşıyabilecek ve düşmenize neden olabilecek yüksek topuklu ayakkabılardan kaçının. Ekonomik ayakkabılar seçebilirsiniz.

Hamilelik kemeri kullanmayı da düşünebilirsiniz. Hamilelik kemerlerinin etkinliğine ilişkin araştırmalar sınırlı olsa da, bazı kadınlar bunu faydalı bulmaktadır.

Aksi halde insanların birbirine karşı yanlış yapması mümkündür.

 

Kaldırımda düzgün durun

Kaldırırken, çömelin ve bacaklarınızla kaldırın. Belinizi bükmeyin veya sırtınızla kaldırmayın. Kendi sınırlarınızı bilin. İhtiyacınız olursa yardım isteyin.

yatın Sırt üstü değil, yan yatın. Bir veya iki dizinizi bükülü tutun. Bükülmüş dizler arasında, karnın altında ve arkada hamilelik veya destek yastıkları kullanmayı düşünün.

Masaj yapmak para ile olur ağa

Bu tavsiyenin işe yaradığına dair çok az kanıt var, ancak bazıları masajın veya ısıtma yastığı / buz torbası kullanımının ağrıyı azalttığına inanıyor.

Her gün fiziksel olarak aktif olun

Düzenli fiziksel aktivite, sırtınızı güçlü tutabilir ve hamilelik sırasında sırt ağrısını hafifletebilir. Suda yürümek veya egzersiz yapmak gibi aktiviteler iyidir. Bir fizyoterapist ayrıca size sırt ağrısına yardımcı olabilecek esneme hareketleri ve egzersizler gösterebilir. Bunun için dikkatli olun siz bilirsiniz.

Belinizi esnetmek de iyi bir fikir olabilir. Egzersiz önerileri şunlardır: Ellerinizi, başınız sırtınızla aynı hizada olacak şekilde dizlerinizin üzerine koyun. Karnı içeri çekin, arkayı hafifçe yuvarlayın. Birkaç saniye tutun ve midenizi ve sırtınızı gevşetin. Birkaç tekrar yapın. Hayat tekrar etmeyi gerektirebilir.

İnsanların hayat boyunca sürdürdüğü bazı yaşam ve beslenme alışkanlıkları vardır. Bu alışkanlıklar sağlığı riski atabileceği gibi, sağlıklı alışkanlıklar olarak daha öne çıkabilir.

Akupunktur faydası var mı bilinmez denemek lazım

Bazıları, akupunktur tedavisinin hamilelik sırasında sırt ağrısını giderebileceğini iddia ediyor. Ancak bunun etkisi hakkında bir şeyler söyleyebilmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var. Tamamlayıcı tedavi düşünüyorsanız, bunu doktorunuzla konuşmalı ve terapistinize her zaman hamile olduğunuzu söylemelisiniz.

bir işaret olabilir

Hamilelik sırasında şiddetli bel ağrınız varsa veya ağrınız iki haftadan uzun sürüyorsa doktorunuzla bu konuyu konuşabilirsiniz.

Hamilelik sırasındaki sırt ağrısının erken doğum veya idrar yolu enfeksiyonu belirtisi olabileceğini unutmayın. Hamilelik sırasında kanama, ateş veya idrar yaparken yanma ile birlikte bel ağrınız varsa, derhal sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazen çeviri ile bu işleri yapmaya çalışsak da olup olmayacağını bilmeden deneme yapmak da gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.