Kategoriler
Genel

Kalp durması cinsiyete bağlı olarak nadiren görülüyor

Her insan hata yapabilir ancak bu hatalara dikkat edilmesi ayrı bir önem taşır. Kimi insan ise yapmış olduğu hataları umursamayarak daha büyük hata yapma durumuna düşebilirler.

Çocuklarda veya annede kalp durması hakkında farklı iddialar ortaya atıldı. Belki bu bir efsane ama seksin kalp için tehlikeli olabileceği fikrinin belli bir yaygınlığı var. Filmlerde ve dizilerde özellikle yaşlı erkeklerin cinsel aktivite sırasında kalp sorunları yaşadığını bizler çoktan görmüş olduk.

Türkiye’de bir üniversitede yapılan araştırmalarda araştırmacılar, kalp durması ile cinsel aktivite arasında bir bağlantı olup olmadığını araştırdı ama etkisi bilinmez. Ve bu bağlantının minimal olduğu sonucuna varır. Türk bilim insanları yapar ağa kaçmaz ellerinden bir şey asla bu yüzden dikkat gerekir.

Kimi kimseler dengesiz olabilirler. Araştırmacılar, seks yaparken ölen genç erkeklerin çoğunun zaten kalp hastalığı olduğunu buldu. Ölen katılımcılardan dokuzunun kalp sorunu yoktu. Bu dengesizliğinde bir sonu olmalı.

Araç kullanımında bazı şeylere dikkat etmek trafik güvenliğini sağlamak açısından önemlidir.

Ölümden öteye yol yoktur ne yaparsanız yapın kaçamazsınız. Ölenlerden ikisi için neden, ana arterde bir yırtılma olan ve kanın kan damarı duvarına nüfuz etmesine neden olan aort idi fakat dikkate alınmadı.

Araştırmacılar, bunun en sık aşırı antrenman yapan veya kokain gibi yasa dışı uyuşturucu kullanan kişilerde meydana geldiğini belirtiyor.

Bazı şeylerde dikkatli olmak gerekir. Bu nedenle, bu çalışmanın arkasındaki araştırmacılar, çoğu insanın ve özellikle gençlerin, kalp krizi geçirme ve seks sırasında ölme konusunda endişelenmelerine gerek olmadığı sonucuna varıyor. Bu sonuçları da dikkate almak önemlidir.

Cinsel olarak aktif ve sağlıklı olmak önemlidir

İterseniz başka bir araştırmaya da bakabilirsiniz. Amerika’da yapılan bir başka araştırma, kalp krizinden kurtulan ve aktif bir cinsel yaşam sürdüren kişilerin, cinsel olarak yoksun olanlara kıyasla önümüzdeki birkaç on yıl içinde daha düşük ölüm riskine sahip olduğunu gösteriyor. Böyle olsun ya da olmasın fark etmez, Türk hekimlerine emanet olun.

Adam olmak her zaman iyidir. Saçmalamanın anlamı olmaz en azından bunu bilmek gerekir.

Fakat uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda araştırmacılar yaşa, yaşam tarzına, diğer sağlık sorunlarına ve sosyoekonomik faktörlere uyum sağladığında, cinsel aktivite ile hayatta kalma arasındaki bağlantı zayıfladı.

Araştırmacılar, cinsel olarak aktif olmanın daha iyi bir sağlık belirtisi olduğunu ve bunun için pek de bir neden olmadığını kabul ediyor. Hayat size yalan söyleyebilir bu doğaldır.

Doğru bir şekilde araç kullanamayan kişilerin sebep olacağı kazalar can ve mal kaybına neden olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.